Saçların dökülme nedenleri birden fazladır. Saçlarınız kötü bakım, yıpranma ve beslenme düzensizliğinden dolayı dökülebileceği gibi kalıtsal sebeplerden de dökülüyor olabilir. Bu nedenle yapılacak en doğru davranış herhangi bir dermatolog ya da saç ekim merkezine başvurarak yapılan testler sonucunda dökülme nedenin öğrenilmesidir. Saç kayıplarını önlemek için bu çok önemlidir. Günümüzde en etkili yöntem saç ekim merkezlerinde cilt altına uygulanan PRP ve Mezoterapi dediğimiz güçlendirici tedavilerdir. Doktorunuz bu tedavilerle birlikte ilaç kullanımı ve sonraki süreçte saç bakımınızı nasıl yapmanız gerektiğiyle ilgili önerilerde bulunacaktır. Yapılan testler sonucunda kan değerlerinizinde normale dönmesi ile ilgili destekleyici tedaviler uygulanır.

Mezoterapi

Bu tip bitkisel karışımlar yerine hemen her saç ekim merkezinde uygulanan saç mezoterapisi daha etkili olacaktır. Özel iğnelerle saçlı derinin altına uygulanan bu yöntem sayesinde canlanan saçlarınız kuvvetlenerek dolgunluk ve parlaklık kazanır. Standart bir förmülü olmayan mezoterapi işlemi hastaya göre değişen aminoasit, antioksidan, dolaşım arttırcı, minarel ve vitaminlerden oluşan ve doping etkisi yapan bir tür takviyedir. Yılda iki üç kez uygulanabilir.

 

PRP (Platelet Rich Plasma)

Saç köklerine doping etkisi yapan bir diğer yöntemde PRP (Platelet Rich Plasma) dir. Devrim niteliğinde olan bu saç tedavi yönteminde kişini kendi kanından alınan örnek işlemden geçerek bileşenlerine ayrıştırılır. Elde edilen platelet yönünden zengişleştirilmiş plazmanının saçlı deri dokusuna enjekte edilerek saç köklerinin onarılması işlemidir. Etkili sonuçları olan bu yöntem saç ekimi sırasında ve sonrasında destek olarakta kullanılmaktadır.